قهرمانان نمی میرند

 

شگفت انگیزها (The Incredibles)

کارگردان: بِرد برد (Brad Bird)
نویسنده: بِرد برد (Brad Bird)
گویندگان: کرگ نلسون، هولی هانتر، ساموئل جکسون، جیسون لی

ژانر: انیمیشن، حادثه ای، کمدی، خانوادگی
محصول سال: 2004

تگ لاین: افتخار آفرینی مستلزم جسارت است.

همه ما، حداقل در رویاهای کودکیمان آرزوی داشتن یک نیروی خارق العاده مثل زور خیلی زیاد یا توانایی پرواز کردن و یا انجام سایر کارهای محیرالعقول را در خیالاتمان دوره می کردیم و در همان حال چنین می پنداشتیم که داشتن چنین نیرویی یک زندگی بی نقص را برایمان رقم خواهد زد. انیمیشن شگفت انگیزها این رویای ما را بر پرده سینما عینیت می بخشد.
شرکت دیسنی و پیکسار در ششمین همکاری مشترک خود خانواده ای را خلق کرده اند که هر کدام از افرادش نیرویی شگفت انگیز دارد و این نیروی شگفت انگیز مسئولیت ها و همچنین دردسرهایی برایشان به همراه دارد. دردسر هایی که جامعه برای هضم انسان های غیر عادی دارد و مسئولیت هایی که یک انسان غیرعادی در برابر انسان های عادی جامعه در خود احساس می کند. همان جامعه ای که از درک او به عنوان یک قهرمان عاجزند. تلاش قهرمانان این داستان برای معمولی زندگی کردن، تلاش یک انسان غیرعادی برای عادی بودن، گرجه ستودنی ولی ناموفق و خنده دار است.
صحنه های اکشن جذاب و نفس گیر دست به دست کمدی شیرین و دلپذیر فیلم می دهند تا بیننده را در تمام مدت محکم به صندلیش بچسباند.
این انیمیشن به فارسی هم دوبله شده است که در آن از لهجه های مختلف برای توصیف کاراکترها به بهترین شکل استفاده شده است و دیالوگ ها چنان هوشمندانه دوبله شده اند که گویی از همان ابتدا به فارسی گفته شده اند.

شگفت انگیزها در مراسم اسکار سال 2005 دو تندیس اسکار رو به خودش اختصاص داد که یکی از آنها جازه بهترین انیمیشن سال بود.

بد نیست بدانید که:

1. بیشتر داستان در شهری به اسم متروویل اتفاق می افتد. اسم این شهر ترکیبی از دو اسم متروپلیس و اسمال ویل است که به ترتیب محل زندگی و محل بزرگ شدن سوپرمن هستند.
2. در طول مدت فیلم 35 انفجار، 189 بار فشار دادن دکمه و 640 شلیک تفنگ اتفاق می افتد.

 

/ 3 نظر / 43 بازدید
مسعود

سلام. امیدوارم این وبلاگ هم مثل قبلی پربار باشه. امکانی برای دانلود فیلم ها فراهم می کنی؟ خصوصا اگر مدیافایر باشه. ممنون

شهاب

احساس می کنم این فیلم یک کنایه ی بزرگ داره و اون اینه که شخصیت های قهرمان داستان که به نظر غیر طبیعی می رسند و همه ی جامعه از آن ها به عنوان انسان هایی متفاوت یاد می کنند در واقع تنها انسان های نرمال فیلم هستند ! انسان هایی خالی از عقده ، حرص و آز و انسان هایی که کلمه ی انسانیت براشون غریبه نیست اون ها به کسانی غیر از خودشون هم اهمیت می دهند و براشون مهم هست هم افراد جامعه به صورت منفرد و هم کل جامعه به صورت کلی چه وضعیتی داره . . . شوخی تلخ ماجرا اینه که چنین آدم هایی این روزها عجیب و غریبند و انسان های فریبکاری مثل رییس شرکت بیمه که با استفاده از جهل دیگران نسبت به حقوق قانونی شون حقوق اون ها رو پایمال می کنه آدم هایی طبیعی و نرمال !

نقش عشق

داداش خیلی وقته آپ نکردیا.منتظر مطلب جدیدیما. یا حق