من کیم, اینجا کجاست؟!

 

خماری (The Hangover)

کارگردان: تاد فیلیپس
نویسنده: جون لوکاس، اسکات مور
بازیگران: بردلی کوپر، اِد هلمز، زاک گلیفیاناکیس، جاستین بارثا، هیثر گراهام،   ساشا برس، جفری تامبر

ژانر: کمدی
محصول سال: 2009

تگ لاین: بعضی ها جنبه لاس وگاس را ندارند!

دو روز مانده به مراسم عروسی داگ (جاستین بارثا) و تریسی (ساشا برس)، داماد به همراه برادر همسر (زاک گلیفیاناکیس) و دو تن از دوستان صمیمی اش (بردلی کوپر و اِد هلمز)، برای برگزاری مهمانی مجردی قبل از ازدواجش راهی لاس وگاس می شود. قرار است این چهار نفر یک شب در لاس وگاس بمانند و پس از آن برای مراسم ازدواج راهی شهرشان شوند. اما صبح در حالی از خواب بیدار می شوند که نه تنها حتی هیچ چیز از شب گذشته به خاطر نمی آورند، که داماد را هم پیدا نمی کنند و همینطور با یک ببر در دستشویی و یک نوزاد در اتاقشان روبرو می شوند.

از این جا به بعد تقریباً اتفاقی نیست که گریبان این سه نفر باقیمانده را نگیرد. وقایع شب گذشته همچون پازلی است که تقریباً هیچ کدام از تکه هایش در دسترس نیست و کشف هر تکه چنان تعجبی در پی دارد که باور آنکه اتفاقی هولناک تر هم در پی خواهد بود را غیر ممکن می کند. رویارویی بی وقفه با اتفاقاتی که هرکدامشان به تنهایی می توانند موضوع یک فیلم سینمایی باشند پدید آور احساسی بین شوک و خنده است.

هم بیننده و هم بازیگران، از همان ابتدا با سیلی از سوالات بی جواب در خصوص شب گذشته مواجه هستند و در مسیری مشترک به سوی مقصدی نا معلوم با یکدیگر هم سفرند. مسیری که در آن هم بیینده و هم بازیگران به یک اندازه نمی دانند، به یک اندازه گیج و سردرگم هستند و با شنیدن هر خبر جدید از دیشب به یک اندازه تعجب می کنند، جایی که تمام حواس و عواطف بیننده با بازیگران به طرزی باورنکردنی همسو و منطبق است.

فیلم آنقدر دیدنی و جذاب است که هر چه کردم نتوانستم خودم را راضی کنم که حتی قسمتی از آن را نقل کنم از ترس این که مبادا اندکی از لذت دیدن آن کم شود و به جای آن توصیه فراوان می کنم که حتماً آن را تماشا کنید.

بد نیست بدانید که:

1. در مورد دندان پیشین استو که در خلال فیلم می افتد هیچ گونه افکت یا جلوه های ویژه ای به کار نرفته است، و اد هلمز از همان کودکی این دندان را نداشته است. در حقیقت دندانی که برای او گذاشته شده است قلابی است.

2. در مورد مرغی که صبح روزی که از شب قبل چیزی به خاطر نمی آوردند در اتاق هتل بود، هیج توضیحی در فیلم داده نمی شود.

3. شخصی که در آسانسور هتل در حال عشق بازی با یک خانم غافلگیر می شود تاد فیلیپس کارگردان فیلم است.

/ 6 نظر / 138 بازدید
hadinem

salam.tabrik vase neveshte haye khobeton man az tarafadaraye ghadimie album bodam omidvaram tarafdare ghadimie movie ham besham

رحمان

من با جوی که پیرامون این فیلم بوجود اومده بود ( فروش بالاش و اینکه همه میگفتن خیلی با مزه است) خیلی کنجکاو شدم که ببینمش ... بالاخره دیدمش شاید دو سه بار فقط یه لبخند کوچیک زدم (سر قضیه مایک تایسون و ببرش و ...) اما اصلا برام جذاب و با مزه نبود البته احتمالا اشکال از منه که سطح توقعاتم از یه فیلم کمدی و خنده دار بیشتر از این حرفاست آخرین باری که با دیدن یه فیلم کمدی از شدت خنده دل و رودم اومد تو دهنم , موقع دیدن بورات بود [چشمک]

بردیا برجسته نژاد

انگار قرار بوده ایندسی لوهان نقش جید رو بازی کنه اما گفته که این چیزهای در پیت رو بازی نمیکنم (حالا نه که خودش انگار در پیت نیست!!) بعد هم که نقش رو به هیثر گراهام دادن و فیلم که اکران شده و استقبال رو که دیده و فروش خفن فیلم رو فهمیده و تمجیدها و تعریف رو شنیده ، گفته که یکی از اشتباهات زندگیش قبول نکردن این نقش بوده !!!!

بردیا برجسته نژاد

برخلاف رحمان ولی من فکر میکنم این بهترین فیلم کمدی بود که این چند وقت دیدم. در خصوص بورات و برونو و اصولا کاراکترهای ساشا کوهن من چندان با شیوه هجو و لوده گردی و ابتذالش حال نمیکنم. یعنی بنظر سیستمش "خندیدن به هر قیمتی" هست که من چندان موافقش نیستم. البته بورات بسیار بهتر نسبت به برونو بود .

مجید

منم هیچوقت از سبک ساشا بارون کوهن و نوع کمدیش خوشم نیومده ولی این فیلم The hangover واقعا بعد از مدت ها منو خندوند ، با اینکه من نه کارگردان رو میشناختم نه هیچ کدوم از بازیگر هارو ولی کارشون فوق العاده بود هنوزم یاد بعضی صحنه ها میوفتم و خندم میگیره